ALSR1016K00FE12
Vishay Dale
Producto No:
ALSR1016K00FE12
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 16K OHM 7W 1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.312" Dia x 1.730" L (7.92mm x 43.94mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 16 kOhms
Series ALSR
Power (Watts) 7W