ALZ12F24
Panasonic Electric Works
Producto No:
ALZ12F24
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V
En stock : 2438
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 440VAC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 16.8 VDC