ALZ22B18W
Panasonic Electric Works
Producto No:
ALZ22B18W
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 440VAC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 22.2 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 810 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 12.6 VDC