AM-RT14-433PSO
RF Solutions
Producto No:
AM-RT14-433PSO
Fabricante:
RF Solutions
Paquete:
Module
Descripción:
RF TRANSMITTER AM 433MHZ MODULE
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 8mA
Operating Temperature -25°C ~ 80°C
Applications General Purpose
Data Interface -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Module
Power - Output 12dBm
Antenna Connector -
Modulation or Protocol AM
Series -
Memory Size -
Package / Case Module
Voltage - Supply 2V ~ 9V
Data Rate (Max) -
Mfr RF Solutions
Frequency 433MHz