AM1.25CR293
Anatech Electronics Inc.
Producto No:
AM1.25CR293
Descripción:
1.25 MHZ CRYSTAL FILTER
Guía del usuario
Operating Temperature 15°C ~ 40°C
Insertion Loss 10dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.980" L x 0.980" W (75.69mm x 24.89mm)
Height (Max) 0.980" (24.89mm)
Product Status Active
Frequency - Center 1.25 MHz
Series -
Package / Case BNC In-Line Module
Bandwidth 96 kHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple 0.5dB
Package Box
Impedance 50 Ohms