AM140CR276
Anatech Electronics Inc.
Producto No:
AM140CR276
Descripción:
140 MHZ CRYSTAL FILTER
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 65°C
Insertion Loss 5dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.150" L x 0.505" W (54.61mm x 12.83mm)
Height (Max) 0.400" (10.16mm)
Product Status Active
Frequency - Center 140 MHz
Series -
Package / Case Module
Bandwidth 100 kHz