AM1460B1314
Anatech Electronics Inc.
Producto No:
AM1460B1314
Descripción:
1460 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Guía del usuario
Insertion Loss 3.6dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.126" L x 0.709" W (54.00mm x 18.00mm)
Height (Max) 0.311" (7.90mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 16-SMD Module
Bandwidth 36 MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 1.46GHz Center
Filter Type Band Pass
Package Tape & Box (TB)
Impedance 50Ohm