AM163.6CR334
Anatech Electronics Inc.
Producto No:
AM163.6CR334
Descripción:
163.6000 MHZ CRYSTAL BAND PASS F
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Insertion Loss 8dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.390" L x 1.000" W (60.71mm x 25.40mm)
Height (Max) 0.750" (19.05mm)
Product Status Active
Frequency - Center 163.6 MHz
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 3.15 kHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple 2dB
Package Box
Impedance 50 Ohms