Hogar / AC DC Converters / AME20-24SBJZ-STD
minImg
AME20-24SBJZ-STD
aimtec
Producto No:
AME20-24SBJZ-STD
Fabricante:
aimtec
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 20W
Product Status Active
Efficiency 83%
Mfr aimtec
Features DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 528 VAC, 100 ~ 745 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type DIN Rail
Size / Dimension 3.78" L x 2.13" W x 1.70" H (96.0mm x 54.1mm x 43.2mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 833 mA
Series AME20-BJZ
Power (Watts) 20W