AME25-48SJZ-STD
aimtec
Producto No:
AME25-48SJZ-STD
Descripción:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 2X48V 25W
Guía del usuario
DC Voltage - Input (Max) 305V
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
AC Voltage - Input 85 ~ 305 VAC
DC Voltage - Input (Min) 85V
Efficiency 87%
Mfr aimtec
Features -
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 48V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 48V
Size / Dimension 3.78" L x 2.13" W x 1.44" H (96.1mm x 54.0mm x 36.6mm)
Number of Outputs 1
Series AME25-JZ (25W)
Power (Watts) 25W