AMEL5-24SAZ
aimtec
Producto No:
AMEL5-24SAZ
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 5W
Product Status Active
Current - Output (Max) 210mA
Line Regulation ±1%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 75%
Mfr aimtec
Features -
Voltage - Input 90 ~ 305 VAC
Operating Temperature -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.03" L x 1.10" W x 0.70" H (51.5mm x 28.3mm x 17.8mm)
Weight 0.066 lb (30.00 g)
Number of Outputs 1
Series AMEL5-AZ (5W)
Power (Watts) 5 W
Type Enclosed
Load Regulation ±1%