AMEL5-3.3S277NZ-STD
aimtec
Producto No:
AMEL5-3.3S277NZ-STD
Descripción:
AC/DC DIN RAIL SUP 2X3.3V 4.2W
Guía del usuario
DC Voltage - Input (Max) 305V
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.25A
AC Voltage - Input 85 ~ 305 VAC
DC Voltage - Input (Min) 85V
Efficiency 70%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 3.3V
Size / Dimension 1.24" L x 2.99" W x 1.13" H (31.5mm x 76.0mm x 28.8mm)
Number of Outputs 1
Series AMEL5-277NZ (5W)
Power (Watts) 4.2W