AMEM5-3.3SY
aimtec
Producto No:
AMEM5-3.3SY
Descripción:
AC/DC CONVERTER 3.3V 5W
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.51A
Line Regulation ±1%
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 74%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.60" H (25.4mm x 25.4mm x 15.2mm)
Weight 0.041 lb (18.50 g)
Number of Outputs 1
Series AMEM5-Y (5W)
Power (Watts) 5 W
Type Enclosed
Load Regulation ±1%