AMFC22-3NZ
aimtec
Producto No:
AMFC22-3NZ
Fabricante:
aimtec
Descripción:
CMC 2.2MH 3A 2LN TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR) (Max) 50mOhm (Typ)
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.669" L x 0.378" W (17.00mm x 9.60mm)
Height (Max) 0.709" (18.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series AMFC-NZ
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 3A
Voltage Rating - AC -
Mfr aimtec
Features -
Filter Type Power Line
Package Box
Inductance @ Frequency 2.2 mH @ 1 kHz