AML11FBC2EE
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
AML11FBC2EE
Descripción:
SWITCH PUSHBUTTON HALL EFFECT
Guía del usuario
Operating Temperature -
Actuator Color -
Ingress Protection -
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Rectangular, Button (Not Included)
Body Color -
Supply Current 14mA
Circuit Single
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Voltage - Output (Max) 0.4 V
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) -
Series AML11
Travel Range -
Switch Function Off-On
Operating Force -
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Supply Voltage 4.5 ~ 24VDC