Hogar / Fixed Inductors / AMPI0420ED100MTA
minImg
AMPI0420ED100MTA
Arlitech Electronic Corp.
Producto No:
AMPI0420ED100MTA
Descripción:
SMD POWER INDUCTORS 0420 10UH 20
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.181" L x 0.161" W (4.60mm x 4.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 258mOhm Max
Inductance 10 µH