AN30182A-EVB-0
Panasonic Electronic Components
Producto No:
AN30182A-EVB-0
Descripción:
BOARD EVAL FOR AN30182A DC/DC
Guía del usuario
Main Purpose DC/DC, Step Down with LDO
Current - Output 600mA, 600mA, 300mA, 300mA, 300mA, 300mA, 300mA, 300mA
Product Status Active
Series -
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 3MHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 1V, 1.2V, 1.8V, 1.85V, 1.85V, 2.6V, 2.8V, 3.3V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 8, Non-Isolated
Mfr Panasonic Electronic Components
Utilized IC / Part AN30182A
Package Box
Voltage - Input 2.5V ~ 5.5V