AN80L52RMS
Panasonic Electronic Components
Producto No:
AN80L52RMS
Descripción:
IC REG LINEAR 5.2V 150MA MINI-5D
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
PSRR 64dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 14.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Mfr Panasonic Electronic Components
Voltage - Output (Min/Fixed) 5.2V