Hogar / RF Antennas / ANT-916-PML-UFL
minImg
ANT-916-PML-UFL
Linx Technologies Inc.
Producto No:
ANT-916-PML-UFL
Descripción:
RF ANT 916MHZ WHIP/TILT CONN MT
En stock : 1532
Guía del usuario
Frequency Range 881MHz ~ 951MHz
Applications ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 5.917" (150.30mm)
Product Status Active
RF Family/Standard General ISM
VSWR 1.9
Series -
Antenna Type Whip, Tilt
Frequency (Center/Band) 915MHz
Mfr Linx Technologies Inc.
Features Cable - 305mm
Return Loss -
Package Bulk
Gain -0.4dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)