ANT-916-USP
Linx Technologies Inc.
Producto No:
ANT-916-USP
Descripción:
RF ANT 916MHZ CHIP SOLDER SMD
En stock : 12288
Guía del usuario
Frequency Range 904MHz ~ 928MHz
Applications ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
RF Family/Standard General ISM
VSWR 1.9
Series microSplatch™
Antenna Type Chip
Frequency (Center/Band) 915MHz
Mfr Linx Technologies Inc.
Features -
Return Loss -
Package Tube
Gain 0.3dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)