Hogar / RF Antennas / ANTX100P111B50003
minImg
ANTX100P111B50003
Pulse Electronics
Producto No:
ANTX100P111B50003
Fabricante:
Pulse Electronics
Descripción:
RF ANT 5.5125GHZ FLAT PATCH CAB
Guía del usuario
Frequency Range 5.15GHz ~ 5.875GHz
Applications General Purpose
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.022" (0.55mm)
Product Status Active
RF Family/Standard -
VSWR 2.5
Series -
Antenna Type Flat Patch
Frequency (Center/Band) 5.5125GHz
Power - Max 1 W
Mfr Pulse Electronics
Features Cable - 100mm
Return Loss -
Package Bulk
Gain 3.4dBi
Frequency Group SHF (f > 4GHz)