AP0605D-2C-020MA
Solidlite
Producto No:
AP0605D-2C-020MA
Fabricante:
Solidlite
Paquete:
0605
Descripción:
0605 20mA Red & Yellow Green LED
En stock : 10000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 10
Guía del usuario
Wavelength - Dominant 625nm Red, 570nm Yellow-Green
Configuration -
Lens Transparency -
Viewing Angle 130°
Color Red, Yellow-Green
Current - Test 20mA Red, 20mA Yellow-Green
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.60mm L x 1.25mm W
Millicandela Rating 150mcd Red, 45mcd Yellow-Green
Product Status Active
Height (Max) 0.50mm
Supplier Device Package 0605
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Package / Case 0605 (1613 Metric)
Mfr Solidlite
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V Red, 2.1V Yellow-Green
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Strip
Lens Size 1.25mm x 1.10mm