AP2E200SWBE
C&K
Producto No:
AP2E200SWBE
Fabricante:
C&K
Descripción:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Wire Leads
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 13.80mm Dia
Current Rating (Amps) 125mA (AC), 200mA (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series AP
Voltage Rating - DC 24 V
Type Standard
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 125 V