APHB1608QBDCGKC
Kingbright
Producto No:
APHB1608QBDCGKC
Fabricante:
Kingbright
Paquete:
4-SMD
Descripción:
LED BLUE/GREEN CLEAR 4SMD
En stock : 39592
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Wavelength - Dominant 465nm Blue, 570nm Green
Configuration Independent
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 130°
Color Blue, Green
Current - Test 20mA Blue, 20mA Green
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W
Millicandela Rating 70mcd Blue, 50mcd Green
Product Status Active
Height (Max) 0.65mm
Supplier Device Package 4-SMD
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.3V Blue, 2.1V Green
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 460nm Blue, 574nm Green
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.60mm x 0.80mm