Hogar / Fixed Inductors / APSA00070748470M00
minImg
APSA00070748470M00
Chilisin Electronics
Producto No:
APSA00070748470M00
Descripción:
INDUCTOR POWER
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 750mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 920 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 47 µH