Hogar / Fixed Inductors / APSD00060530181K00
minImg
APSD00060530181K00
Chilisin Electronics
Producto No:
APSD00060530181K00
Descripción:
INDUCTOR POWER
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 410mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Inductance 180 µH