APSF2R5ELL821MF08S
Chemi-Con
Producto No:
APSF2R5ELL821MF08S
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.362" (9.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 590 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 5mOhm
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series NPCAP™-PSF
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.9 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 820 µF