APSG250ELL331MJB5S
Chemi-Con
Producto No:
APSG250ELL331MJB5S
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 25V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 14mOhm
Ratings -
Series NPCAP™-PSG
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF