APT1211W
Panasonic Electric Works
Producto No:
APT1211W
Paquete:
4-DIP
Descripción:
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 4DIP
En stock : 976
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Static dV/dt (Min) 500V/µs
Zero Crossing Circuit Yes
Current - Hold (Ih) 3.5mA
Output Type Triac
Voltage - Isolation 5000Vrms
Approval Agency cUR, VDE
Current - LED Trigger (Ift) (Max) 10mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 4-DIP
Voltage - Off State 600 V
Series APT
Package / Case 4-DIP (0.400", 10.16mm)
Number of Channels 1
Turn On Time 100µs (Max)
Mfr Panasonic Electric Works
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.21V
Package Tube
Current - DC Forward (If) (Max) 50 mA
Base Product Number APT1211
Current - On State (It (RMS)) (Max) 100 mA