APT1608VBC/D
Kingbright
Producto No:
APT1608VBC/D
Fabricante:
Kingbright
Paquete:
Chip LED
Descripción:
LED BLUE CLEAR CHIP SMD
En stock : 50214
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Wavelength - Dominant 470nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Blue
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W
Millicandela Rating 180mcd
Product Status Active
Height (Max) 0.75mm
Supplier Device Package Chip LED
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.3V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 465nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.20mm x 0.80mm