AQ131M511JA1BE
KYOCERA AVX
Producto No:
AQ131M511JA1BE
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 510PF 100V 1111
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Temperature Coefficient M
Product Status Active
Ratings -
Series AQ
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 510 pF