AR03BTCX1003
Viking Tech
Producto No:
AR03BTCX1003
Fabricante:
Viking Tech
Paquete:
0603
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
RES 100K OHM 0.1% 1/10W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 100 kOhms
Series AR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W