ARS32Y12
Panasonic Electric Works
Producto No:
ARS32Y12
Descripción:
RELAY RF SPDT 500MA 12V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Coil Power 400mW
Switching Voltage 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 500 mA
Termination Style Gull Wing
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series ARS
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Gold Plating
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC