ARV10A12
Panasonic Electric Works
Producto No:
ARV10A12
Paquete:
Module
Descripción:
IC RF SWITCH SPDT 8GHZ MODULE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Insertion Loss 0.3dB (max)
IIP3 -
Frequency Range 0Hz ~ 8GHz
Circuit SPDT
Topology Reflective
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Module
Series ARV
Package / Case Module, SMA Connectors
Voltage - Supply 12V
Test Frequency 8GHz
Mfr Panasonic Electric Works
Isolation 70dB (min)
Features -
P1dB -
Package Bulk
RF Type General Purpose
Impedance 50Ohm