AS13985F12-T
ams-OSRAM USA INC.
Producto No:
AS13985F12-T
Fabricante:
ams-OSRAM USA INC.
Paquete:
5-WLCSP (1.34x0.97)
Descripción:
IC REG LINEAR 1.2V 150MA 5WLCSP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 130 µA
PSRR 60dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 250 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 5-WLCSP (1.34x0.97)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 5-UFBGA, WLCSP
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V