ASC25DRES-S93
Sullins Connector Solutions
Producto No:
ASC25DRES-S93
Descripción:
CONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color Green
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Full Bellows
Termination Solder Eyelet(s)
Gender Female
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 25
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)