ASD10-12S3
Astrodyne TDI
Producto No:
ASD10-12S3
Fabricante:
Astrodyne TDI
Descripción:
10W Isolated and Regulated DC/DC
En stock : 21
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 82%
Mfr Astrodyne TDI
Features -
Operating Temperature -25°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.31" H (50.8mm x 25.4mm x 7.8mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series ASD10 (10W)
Power (Watts) 10 W