ASMAJ45A-HF
Comchip Technology
Producto No:
ASMAJ45A-HF
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
DIODE TVS 45V 400W SMA UNI-DIR A
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 50V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V