ASMBJ12A-HF
Comchip Technology
Producto No:
ASMBJ12A-HF
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
SMB/DO-214AA
Descripción:
DIODE TVS 12V 600W SMB UNI-DIR A
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB/DO-214AA
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V