Hogar / TVS Diodes / ASMBJ15CA-HF
minImg
ASMBJ15CA-HF
Comchip Technology
Producto No:
ASMBJ15CA-HF
Paquete:
SMB/DO-214AA
Descripción:
DIODE TVS 15V 600W SMB BI-DIR AU
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB/DO-214AA
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V