Hogar / TVS Diodes / ASMBJ43CA-HF
minImg
ASMBJ43CA-HF
Comchip Technology
Producto No:
ASMBJ43CA-HF
Descripción:
DIODE TVS 43V 600W SMB BI-DIR AU
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V