ASP-150-12
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
ASP-150-12
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 132W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.25 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.65" L x 2.39" W x 1.12" H (169.0mm x 60.7mm x 28.5mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 11 A
Series ASP-150 (150W)
Power (Watts) 132W
Type Open Frame
Efficiency 88%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC