ASRM12JB270K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
ASRM12JB270K
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 270K OHM 5% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient 0/ -1800ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 270 kOhms
Series ASRM
Power (Watts) 0.5W, 1/2W