ASRM14JA10M0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
ASRM14JA10M0
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 10M OHM 5% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.073" Dia x 0.126" L (1.85mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 MOhms
Series ASRM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W