AST0821506
METZ CONNECT USA Inc.
Producto No:
AST0821506
Descripción:
TERM BLK 15P TOP ENT 2.54MM PCB
Guía del usuario
Wire Termination Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Copper Alloy - Tin Plated
Positions Per Level 15
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 20-26 AWG
Number of Levels 1
Series -
Voltage 150 V
Mfr METZ CONNECT USA Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Clamp Material - Plating Steel
Features Push Button Actuated
Package Bulk
Current 6 A