ASX21003
Panasonic Electric Works
Producto No:
ASX21003
Descripción:
RELAY TELECOM DPDT 10MA 3VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 10VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 mA
Termination Style PC Pin
Coil Current 11.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 64.3 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type Telecom
Coil Insulation -
Series ASX
Operate Time 5 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 3VDC
Must Operate Voltage 2.4 VDC