AT10077001
TXC CORPORATION
Producto No:
AT10077001
Fabricante:
TXC CORPORATION
Descripción:
CRYSTAL 10.0000MHZ 12PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.189" W (12.50mm x 4.80mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Ratings AEC-Q200
Series AT
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 10 MHz