Hogar / Memory / AT49F040A-55TU
minImg
AT49F040A-55TU
Microchip Technology
Producto No:
AT49F040A-55TU
Paquete:
32-TSOP
Descripción:
IC FLASH 4MBIT PARALLEL 32TSOP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TC)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 8
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 32-TSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 40µs
Access Time 55 ns
Memory Size 4Mbit
Package / Case 32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Technology FLASH
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V