Hogar / Memory / AT49F512-55VU
minImg
AT49F512-55VU
Microchip Technology
Producto No:
AT49F512-55VU
Paquete:
32-VSOP
Descripción:
IC FLASH 512KBIT PARALLEL 32VSOP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TC)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 64K x 8
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 32-VSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 50µs
Access Time 55 ns
Memory Size 512Kbit
Package / Case 32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Technology FLASH
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V