Hogar / Microcontrollers / AT91M42800A-33CJ-999
minImg
AT91M42800A-33CJ-999
Microchip Technology
Producto No:
AT91M42800A-33CJ-999
Paquete:
144-BGA (13x13)
Descripción:
IC MCU 16/32BIT ROMLESS 144BGA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM7®
Speed 33MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type ROMless
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 54
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 144-BGA (13x13)
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series AT91
Package / Case 144-LFBGA
Core Size 16/32-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity EBI/EMI, SPI, UART/USART
Program Memory Size -
Data Converters -
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.7V ~ 3.6V